Prace Romy Cyprowskiej

Prace Moniki Czepułkowskiej

Karolina Dąbrowska
***

Na Południu wszystko
ma zapach słońca

wodospady pelargonii
wyciągają ręce czerwone
jak oczka pierścionków dziewczynek

jasne spojrzenia
wiszących emaliowanych latarni
poruszają mrok stromych uliczek
kryją w sobie pejzaże pełne światła
bez cienia

Na Południu wszystko
ma zapach słońca

miniaturowe ogrody tarasów
kamienne posadzki wysadzane cieniem
młodej winorośli wytchnienia

i rozkwitłe fioletowoniebieskie fale
spokojnych, wonnych mórz lawendy

Prace Anny Góreckiej-Achtenberg

Prace Małgorzaty Jagiełłowicz

Prace Gośki Jeziernej

Prace Aliny Misiaszek

Prace Ewy Partyki-Wróblewskiej

Prace Majki Tomkowiak

Członkowie grupy JAKKOLWIEK

 

Urszula Burman

Roma Cyprowska

Maluje z pauzami od zawsze, choć jedna z przerw trwała około dwudziestu lat. Namiętnie czyta książki. Ulubiony malarz – Paul Gaugin. Kulturoznawczyni, bibliotekarka, miłośniczka kotów.

Monika Czepułkowska

Najlepsza w pastelach. Lubi malować pejzaże, kwiaty i baletnice. Filolog niemiecki, bibliotekarka. Obecnie najczęściej zajmuje się ceramiką.

Karolina Dąbrowska

Anka Górecka-Achtenberg

Jej energetyczne obrazy zdradzają pełen optymizmu temperament. Jako pedagog nauczania początkowego doskonale dogaduje się z dziećmi. W wolnych chwilach piecze ciasta, które czasami  goszczą na stołach podczas spotkań Grupy.

Małgosia Jagiełłowicz

Dla przyjemności maluje, rzeźbi, pisze artykuły. Wciąż poszukuje nowych form wyrażania emocji, uwalniania energii w barwach i kolorach. Miłośniczka muzyki klasycznej i etnografii. Pracuje dla dzieci i młodzieży, wieloletni dyrektor szkoły. Uwielbia podróże, szczególnie do najbardziej oddalonych zakątków świata.

Gośka Jezierna

Pasją Gośki jest ogród, co uzewnętrznia się także w jej fantazyjnych rysunkach i malowidłach.

Jarek Kałużyński

Plastyk (por. http://regionszamotulski.pl/jarek-kaluzynski/).

Alina Misiaszek

Bardzo lubi pracę z dziećmi. Swoich uczniów motywuje do nauki, zaszczepia im miłość
do ludzi, zwierząt i książek, rozbudza w nich chęć poznawania świata oraz pasje artystyczne i naukowe. Robi to już prawie trzydzieści lat. Dzięki wzajemnym relacjom z dziećmi i dobrym ludziom, których spotyka, nieustannie czuje radość życia.

Ewa J. Partyka-Wróblewska

Zainteresowania artystyczne pojawiły się już w szkole podstawowej, z czasem przerodziły się w uprawianie sztuki w różnej formie, zazwyczaj to malarstwo, poezja i fotografia .
Udział w wystawach od 1974 roku do chwili obecnej jest jednym ze sposobów koncentracji, mobilizacji i rozwoju sił twórczych. Ukończone studia wyższe pedagogiczne UMK w Toruniu oraz studia podyplomowe: bibliotekoznawstwo, etyka, filozofia, plastyka, muzyka, wiedza o kulturze. Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

Halina Woźniak

Jej przygoda z farbami i pędzlem zaczęła się  w 2010 roku i trwa do dziś. Oprócz malowania obrazów pisze również ikony.

Marzena Przekwas-Siemiątkowska
Poetka (por. http://regionszamotulski.pl/marzena-przekwas-siemiatkowska/)

Majka Tomkowiak

Pozytywnie nastawiona do życia optymistka i entuzjastka. Lubi atmosferę pełną energii, koncentruje się na działaniu, nowe wyzwania dodają jej skrzydeł, wyzwalają kreatywność. Nie tylko z racji wykonywanego zawodu, nauczycielki języka polskiego, ceni ludzi nietuzinkowych, dbających o czystość i precyzję słowa, w dialogu posługujących się argumentami. Jej pasją jest teatr, przez wiele lat z sukcesami prowadziła grupę teatralną Koszałki – Opałki, dla której sama tworzyła scenariusze przedstawień teatralnych. Dni ma po brzegi wypełnione różnymi zajęciami, wśród których najbardziej lubiane to zabawy z wnukami. W wolnych chwilach zatapia się w fotel i oddaje ulubionej lekturze, czasem tworzy wiersze i maluje.